Gallasové a Clam-Gallasové: Noblesa severních Čech Po stopách šlechtických rodů 2019

V rámci dlouholetého a úspěšného projektu Po stopách šlechtických rodů přináší rok 2019 nové téma zacílené na sever Čech. Národní památkový ústav se v jeho rámci zaměří na rozmanité osobnosti, dějinné události i místa spjatá s rody Gallasů a Clam-Gallasů. Cílem projektu je přiblížit formou přednášek, výstav, prohlídek i dalších společenských a kulturních akcí přínos tohoto rodu nejen pro české země a jejich regionální historii. Pojďte spolu s námi mapovat otisky jejich velkolepých činů a noblesních životů nejen na objektech NPÚ!

Aby se vám po stopách Gallasů a Clam-Gallasů dobře cestovalo, připravil pro vás Národní  památkový ústav několik tipů, překvapení i vychytávek.

Častým návštěvníkům památek jistě udělá radost sleva na vstupné na hrad Grabštejn i zámek Lemberk.

Sleva na vstupné - jak to funguje?
Slevu na vstupné, tedy snížené vstupné na hradě Grabštejn a zámku Lemberk získáte, pokud na pokladně vybraného objektu předložíte vstupenku za plné vstupné z druhého zmíněného nebo z hradu a zámku Frýdlant. 

TIP: Vaše původní vstupenka bude označena "protlačovacím" razítkem, tak si ji nezapomeňte do Zápisníku návštěvníka památek vlepit až poté!

Pokud patříte mezi neustále se rozrůstající skupinu majitelů Zápisníku návštěvníka památek, tedy mezi sběratele nových, sjednocených vstupenek vydávaných objekty spravovanými NPÚ, mají pro vás stěžejní zapojené státní památky (Frýdlant, GrabštejnLemberk) malé překvapení - při jejich návštěvě ke klasické vstupence na vámi vybranou prohlídkovou trasu dostanete navíc ještě jednu ze speciální sběratelské edice!